Ознака: полицаец

Полицаецот по кој се трагаше во Делчево пронајден починат во водите...

Во возило во водите на Брегалница е пронајдено телото на 51-годишниот полицаец Т.С. од Делчево, кој беше пријавен за исчезнат. Во четвртокот тој заминал на...

Скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници...

Во двор на поранешен полицаец од Салвадор закопани околу 40 тела

Најмалку 24 тела претежно на жени се пронајдени во дворот од куќата на поранешен детектив во Салвадор, кој беше уапсен за убиство на две...

Француската полиција на протест близу Националното собрание во Париз

Полициските синдикати ги изнесоа своите членови на масовен протест во францсукиот главен град бригадирот Ерик Масон, 36-годишен полицаец беше застрелан за време на операција...

Полицаец повреден од струен удар на семафор

Полицаец се здобил со повреди откако го удрило струја на семафор во Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 09.30 часот на крстосница од булеварите...

Тајванци нападнале полицаец во Скопје

Во попладневните часови на 9 мај во прифатниот центар за странци во Скопје пет лица од Тајван физички нападнале полициски службеник. Од МВР кратко информираат...

Битолчани нападнале полициски службеник

Според информации од МВР, вчера околу 16.45 часот на ул. „Јане Сандански“ во Битола, полициски службеници ги лишиле од слобода М.С.(39), А.С.(37) и Е.Р.(36),...

Почина еден од полицајците повреден во нападот пред Конгресот на САД

Почина еден од двајцата полицајци повредени во нападот во близина на зградата на американскиот Конгрес во Вашингтон. Американските медиуми јавуваат дека во болница починал...

Лондонски полицаец обвинет за киднапирање и убиство на девојка

Лондонскиот полицаец Вејн Казeнс (48) е обвинет за киднапирање на Сара Еверард (33) од улица во Лондон додека таа се движела кон дома, а...

Полицаец вршел кражби низ Берлин

Германската полиција во Берлин уапсила 30-годишен колега од Бамберг, кој е осомничен за неколку кражби, пренесува Б92. Уапсениот полицаец веќе подолго време бил на боледување,...