Ознака: полицаец

Покренато обвинение против полициски инспектор со чиј пиштол беше убиена мигрантка

По спроведена севкупна истражна постапка, предметен обвинител од Специјализираното одделение за гонење на кривични дела сторени од лица со полициски овластувања и припадници на...

Полицаец вознемирувал ученички во скопско средно училиште

Полициски службеник вербално вознемирувал неколку ученички во средно училиште во Скопје. По пријавата во полиција веднаш се преземени соодветни мерки за расчистување на случајот и...

Доделени награди за најдобриот полицаец, пожарникар и крводарител во Скопје за...

Во Град Скопје денеска свечено беа доделени признанијата на најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител за 2022 година. За најдобар пожарникар во 2022 година истакнат со...

Осуденик нападнал полицаец во Идризово

Осуденото лице М.М. кое престојува во oтвореното одделение во казнено – поправниот дом Идризово утринава, околу 8:40 часот, без особена причина со ладно оружје...

Бугарскиот граничен полицаец вперил батериска ламба кон пукнатина во оградата и...

Бугарското МНР ја повика на разговор турската амбасадорка поради убиството Бугарскиот министер Николај Милков најави дека денеска ќе биде повикана на разговор амбасадорката на Турција...

Пукање во Топанско поле, повреден полицаец кој не бил на должност

Во пукање на улица „Методија Митевски“ во Скопје, во населбата Топанско поле, вчера вечерта е повредени 24-годишен полицаец кој во тој период не бил...

Aмериканците не сакаат повеќе да бидат „светски полицаец“

Дали јавноста во САД сака и натаму државата да е вклучена во меѓународните односи или треба повеќе да се фокусира на домашните проблеми, пишуваат...

Ослободен полицаецот кој пред 14 години уби тинејџер

Судот во грчкиот град Ламиа денеска донесе одлука да биде ослободен полицаецот Епаминондас Корконеас, кој во декември 2008 година во центарот на Атина со...

Скопјанец со возило удрил полицаец

Вчера околу 23.00 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода М.Д.(28) и Д.М., двајцата од Скопје. При контрола на патничко...

Скопје ги награди најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител за 2021 година

Град Скопје со признанија за најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2021 година. Признанијата ги додели градоначалничката Данела Арсовска. За своите заслуги во...