Органски алтернативи на козметиката со ретинол

Нега и убавина Синтезата на ретинол (форма на витамин А) буквално ја преврте индустријата за убавина. Овој антиоксидант покажа неверојатни резултати: ја стимулира и ја...

Дали хијалуронските инјекции се најефективното решение за подочници?

Нега и убавина Темните подочници се резултат на недоволно спиење, генетика или одраз на нарушено здравје. Без оглед на причината, факт е дека темните кругови...

Нега на лицето во три чекори

Нега и убавина Дали со сите тие серуми, кремови и лосиони негата на лицето со брчки може да се сведе на нормално ниво? Дерматолозите истакнуваат...

Шминка за пополни образи – златни правила

Нега и убавина На еден или на друг начин, вишокот сјај може да додаде волумен на вашето лице што е непотребно во овој случај. Затоа...

Како да се избере вистинската нијанса на црвена коса

Нега и убавина Ако ги следите трендовите на поп-културата, сигурно сте ги виделе вашите омилени познати личности како експериментираат со различни нијанси на црвена коса....

Маслото од маракуја – нов хит во негата на кожата, косата и на ноктите

Нега и убавина Маракујата е навистина вкусно овошје, но дали знаете дека неговиот сок создава и масло што може да направи чуда за вашата кожа,...

Јаболковиот оцет ефикасно го решава проблемот со испуканите петици

Нега и убавина Здравите нокти и коса се она кон што се стреми секоја жена, а не смееме да ги заборавиме и испуканите петици, па...

Направете шампон за побрз раст и за зајакнување на косата

Ако ѝ дадете соодветна нега на вашата коса, ќе добиете долга и здрава коса! На прво место ќе ви помогне чудотворниот шампон за побрз...

Златни правила на скандинавските жени за нега на кожата

Нега и убавина За разлика од Корејките, чија секојдневна нега вклучува 12 чекори, Скандинавките се трудат да бидат што поедноставни во сѐ и затоа тајната...

Миењето на лицето со вода со мраз ја одржува младоста

Нега и убавина Новиот тренд што ги полуде жените низ светот, вклучувајќи ги и познатите дами, наложува миење на лицето со вода со мраз. Познатата...