Седум тајни на жените од Индија за брз раст на косата

Ако некој ги знае тајните за убава коса, тоа дефинитивно се Индијките. Сушмита е гуру за нега на коса и популарна видео блогерка од Индија...

Со помош на сода бикарбона негувајте ги петиците

Нега и убавина Со сигурност можеме да кажеме дека стапалата се еден од најспецифичните делови на телото, пред сѐ затоа што буквално ја „носат“ нашата...

Обратното миење на косата е новиот тренд

Нега и убавина Дали сте слушнале за обратната техника на миење на косата? На социјалните мрежи тврдат дека кога еднаш ќе го пробате, никогаш нема...

Подгответе си тоник од рузмарин за раст на косата и нема да зажалите

Рузмаринот е спасител број еден за коса која е слаба и склона кон опаѓање. Ова растение содржи извонредна супстанца, урсолна киселина, која активно ја...

Лушпата од банана ја затегнува кожата подобро од ботокс

Нега и убавина Домаќинката и мајка на три деца Алајна Рајан го сподели својот евтин и ефикасен трик за измазнување на брчките. Таа објасни дека...

Природна боја за коса приготвена дома

Нега и убавина Во последно време сведоци сме дека сѐ повеќе жени имаат проблем со косата, без разлика дали станува збор за опаѓање или иритација...

Лента како замена за градник е вистински хит

Нега и убавина Нипси Дејзи, корисничка на социјалната мрежа Тикток, стана вирална на платформата откако на пријателките им откри неколку едноставни чекори за користење леплива...

Лажица шеќер во шампонот – евтин трик за одлични ефекти

Во желбата да имаме што е можно поздрава, бујна и лелеава коса, често посегнуваме по голем број купени, но и природни препарати што интензивно...

Холивудската ѕвезда Шерон Стоун ја има наједноставната нега

Нега и убавина Холивудската дива чиј изглед плени со децении, шеесет и петгодишната Шерон Стоун, и покрај нејзиниот раскошен изглед, истакнува дека не сака да...

Париски боб – фризура што ќе биде во тренд ова лето

Нега и убавина Боб-фризурата долго време е на врвот кога се во прашање промените на трендовите, а за тоа е заслужен нејзиниот бунтовен и заводлив...