Смути од јаболко и банана за енергичен почеток на денот

Одличен начин да започнете ден полн со енергија е со смути од јаболко и банана. Потребни состојки: • 1 црвено јаболко • 1 банана • 600 млг јогурт...

Совети за мрсна коса

Нега и убавина Нашиот скалп треба да произведе одредено количество масло за да остане влажен и да ја заштити косата со формирање тенок слој. Меѓутоа,...

Златни правила на скандинавските жени за нега на кожата

Нега и убавина За разлика од Корејките, чија секојдневна нега вклучува 12 чекори, Скандинавките се трудат да бидат што поедноставни во сѐ и затоа тајната...

Париски боб – фризура што ќе биде во тренд ова лето

Нега и убавина Боб-фризурата долго време е на врвот кога се во прашање промените на трендовите, а за тоа е заслужен нејзиниот бунтовен и заводлив...

Како да се грижите за седата коса

Нега и убавина Доколку се грижите за тоа вашата коса секогаш да изгледа здраво и убаво, применете ги стручните совети што откриваат како да се...

Навики пред спиење за погуста коса

Нега и убавина Доколку имате проблеми со опаѓање на косата, проретчена или само разредена коса, веруваме дека сте пробале различни начини да го забрзате нејзиниот...

Оризова вода – тајна состојка што го поттикнува растот на косата

Иако оризовата вода како состојка за нега на косата се најде во центарот на вниманието дури последниве неколку години, во кинеската и јапонската традиција...

Топ пет фризури што ќе ја обележат есента

Нега и убавина Шишки: Шишките се одличен начин да ги омекнете грубите контури на лицето и да го истакнете најдобриот дел од него. На вас...

Боење на косата со техниката тигрово око

Нега и убавина Еден од актуелните трендови за боење на косата оваа есен е техниката наречено тигрово око. Стилистите и фризерите велат дека оваа техника...

Маслото од жалфија ја храни и ја смирува кожата

Покрај тоа што е исклучително популарна во кујната, богатството од антиоксиданти и антиинфламаторни својства ја прави жалфијата одличен додаток на природната козметика. Иако нема...