Приведен жител на неготинско село, кој не почитувал судска наредба и се заканувал на...

Неготинец е лишен од слобода бидејќи не почитувал судска забрана и им се заканувал на мајка си и братот, информираа денеска од СВР Велес. -...

Во кумановскиот затвор се самоуби убиецот на Танкица Маладеновска од Кочани

Усеин Рашидов, кој лани на свиреп начин ја уби Танкица Маладеновска од Кочани, утринава е пронајден мртов во притворската ќелија. Ненад Цветковиќ директор на Затвор...

Двајца Холанѓани повредени во несреќи: Едниот удрил во камен во Охридско Езеро, другиот паднал...

Едно лице денеска се повредило откако удрило во камен во Охридското Езеро. Дојавата е добиена околу 12 часот преку единствениот повикувачки број за итни...

Витановски: Палевски негира поврзаност со убиството на Вања и Панче

Љупчо Палевски - Палчо денеска на распит во Обвинителството негирал каква било поврзаност со убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски и во своја...

Безживотно тело извлечено од реката Тополка пред вливот во Вардар

Рекреативен риболовец ноќеска пријавил дека забележал безживотно човечко тело на вливот на реката Тополка во реката Вардар, близу последните куќи од јужната страна на...

Судењето за случајот „Организатори на 27 април“ одложено за 13 јуни

Судењето за случајот „Организатори на 27 април“, денеска беше одложено за 13 јуни годинава. Како што образложи судијата Илија Трпков на почетокот на денешното рочиште...

Убиство во тетовско Боговиње

Маж на 47-годишна возраст денеска претпладне бил убиен во тетовско Боговиње, а според првична информација на полицијата како осомничен е приведен 50-годишник од истото...

Истрага против седум лица за улична продажба нa дрога во Скопје

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против седум лица осомничени за дејствија на „неовластено производство и пуштање во промет...

Полициска акција во Скопје: Приведени повеќемина и запленети оружје, муниција и дрога

Во криминалистичката истрага за сузбивање на улична продажба на кокаин, амфетамин и марихуана, која од декември 2023 се спроведуваше по насоки од Основното јавно...

Поднесен обвинителен акт против четири лица во врска со убиствата на Ѓорчевска и Жежовски

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против четири лица во врска со убиствата на Вања Ѓорчевска и...