Хо­лан­ди­ја одново е полуфиналист, Хр­ват­ска ќе дебитира

ФУДБАЛ - ЛИГА НА НАЦИИ Хрватска и Холандија со победи на последните натпревари во Лигата на нации (ЛН), над Австрија (3-1), односно Белгија (1-0), си...

Неискористени шанси и црвен картон за несреќен крај во Лигата на...

Македонија несреќно загуби од Бугарија со 0-1 по голема борба во последниот меч од Лигата на нациите (ЛН), откако беше со фудбалер помалку на...

Флик најплатен селектор на СП 2022

АНАЛИЗА НА „ФАЈНАНС ФУДБАЛ“ Селекторите на фудбалските репрезентации ретко кога добиваат поголемо внимание како тренерите на врвните европски клубови, но тоа ќе се смени наскоро,...

Аргентина е на три меча до рекордот на Италија

ФУДБАЛ - СЕРИЈА БЕЗ ПОРАЗ Со победата над репрезентацијата на Хондурас во пријателски меч во Мајами (САД) со 3-0, фудбалската селекција на Аргентина ја продолжи...

Фудбалерите на СП ќе добиваат податоци за својата игра преку апликација...

Веднаш по секој меч, фудбалерите ќе имаат податоци за движењата при примање топка, дали акцијата за додавање ги пробила противничките линии, притисокот што го...

Европските клубови „истражуваат различни идеи“

ФУДБАЛ - ПО НАЈАВИТЕ ЗА ИГРАЊЕ НА СУПЕРКУПОТ НАДВОР ОД ЕВРОПА Не разговаравме за Америка конкретно, не се согласивме за ништо во суштина. Но зошто...

Арсенал и Тотенхем играа пред рекордни 47.367 гледачи

ФУДБАЛ - СУПЕРЛИГА НА АНГЛИЈА, ЖЕНИ На мечот во женската фудбалска Суперлига на Англија, на дерби-дуелот Арсенал - Тотенхем (4-0) на стадионот „Емирати“, забележена е...

Повеќе од 1.800 навивачи на Ливерпул ќе ја тужат УЕФА

ФУДБАЛ Адвокатите рекоа дека планираат да ја тужат УЕФА за прекршување на договорот при продажбата на билети и за небрежност и негрижа за навивачите, кои...

Меч за второто место и за четвртиот барабан за ждрепката за...

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ШЕСТО КОЛО ВО ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ, ЛИГА Ц, МАКЕДОНИЈА - БУГАРИЈА Ова ќе биде дуел за пласман на второто место во групата...

Жиру соборувајќи еден, дојде на два „чекора“ до друг рекорд

ФУДБАЛ Репрезентацијата на Франција ја победи селекцијата на Австрија, со 2-0, во меч од фудбалската Лига на нации (ЛН), а вториот гол го постигна Оливие...