Џеко: Постигнавме одличен резултат, но сѐ уште не е готово

Фудбалерите на Интер славеа како гости во градското дерби против Милано со 2-0, во првиот полуфинален меч во Лигата на шампионите, а со 37...

Почина Антонио Карбахал, првиот фудбалер што настапи на пет мундијали

Мексиканецот Антонио Карбахал, првиот фудбалер што настапи на пет светски првенства (СП), почина на 93 години. Познат меѓу навивачите во Мексико како Ел Синко,...

Гвардиола: Реваншот против Реал ќе биде како финале

Фудбалерите на Реал Мадрид и на Манчестер сити одиграа нерешено (1-1) во Мадрид, во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите, па конечниот патник...

Интер ја продолжи успешната серија против Милан

Интер вечерва како гостин го победи Милан во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите со 2-0. Едик Џеко го отвори резултатот во 8. минута,...

Милано подготвено за историска ноќ

Стадионот „Сан Сиро“ во италијанскиот град Милано ќе биде домаќин на двата меча од осминафиналето во годинашната Лига на шампионите (ЛШ). Две од најголемите...

Лионел Меси спортист на годината

Спортистка на годината е спринтерката од Јамајка, Шели-Ен Фрејзер-Прајс, додека екипната награда ја освои машката фудбалска репрезентација на Аргентина ДОДЕЛЕНИ СПОРТСКИТЕ НАГРАДИ „ЛАУРЕУС“ Аргентинскиот фудбалер и...

Винисиус и Де Брујне разменија атрактивни голови во дербито од ЛШ

Реал Мадрид и Манчестер сити ремизираа во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите Реал Мадрид вечерва ремизираше на домашен терен со Манчестер сити 1-1...

Струга ТЛ е нов шампион на Македонија

ФУДБАЛ Екипата на Струга ТЛ е нов шампион во Првата македонска фудбалска лига, откако на домашен терен во рамките на 31-то коло го победи Силекс...

Реал фаворит на свој терен, Руни типува на Манчестер сити

Никогаш не можете да исклучите тим со искуство и историја на Реал Мадрид, но јас не би се обложил на нив. Мислам дека ова...

Ијан Боер – победник со два клуба во два европски купа

Лигата на шампионите (натпреварување порано со име Куп на шампионите) досега ја освоиле стотици фудбалери, некои од нив се легенди, трофејни фудбалери, но останале...