Ајфон 15 и 15 плус на „Епл“ би можеле да добијат камера од 48...

Техно „Епл“ ќе претстави нови модели на ајфон во втората половина од оваа година, а сега се појави информација дека ајфон 15 и ајфон 15...

„Уан плас 11“ пристигнува наскоро со нови слушалки „бадс про 2“

Техно Компанијата „Уан плас“ официјално потврди дека ќе го претстави новиот паметен телефон „уан плас 11“, на настан закажан за 7 февруари следната година. Настанот...

Сателитската СОС-функција на ајфон 14 е достапна и во Европа

Техно Сателитската СОС-функција наменета за ајфон 14 е достапна и за корисниците во Европа, односно во одредени европски земји. Како што е веќе познато, функцијата...

„Ватсап“ овозможи да се користи истата сметка на повеќе уреди

Техно „Ватсап“ воведе нова функција, која ќе им овозможи на корисниците пристап до истата сметка на повеќе уреди. На корисниците ќе им биде дозволено да...

„Онор 80 про плас“ со задна камера од 160 МП и две предни...

Техно По претходните информации дека „онор 80 про плас“ ќе има главна камера од 200 мегапиксели, се чини дека има промена во плановите на компанијата. Претходнo...

„Опо“ наскоро ќе претстави два преклопни телефони од серијата „фајнд Н“

Техно Кинеската компанијата „Опо“ следниот месец ќе претстави два нови мобилни телефони од серијата „фајнд Н“ со дизајн на преклопување. „Фајнд Н флип“ и „фајнд Н2“...

Развиен робот што ги убива своите „жртви“ со голема прецизност

Техно Истражувачите од универзитетот „Хериот-Ват“ во Единбург триумфално објавија дека создале робот со вештачка интелигенција што е научен да ги „отстранува“ своите жртви со неверојатна...

„Мајкрософт“ ќе влезе во областа на мобилните игри

Техно Компанијата „Мајкрософт“ ќе се обиде да влезе и на пазарот за мобилни игри, што е дел од развојната стратегија што ќе ја поткопа позицијата...

„Рејзер“ ја претстави рачната конзола за игри Еџ

Техно Компанијата „Рејзер“ конечно ја претстави својата пренослива рачна конзола за игри наречена Еџ. Станува збор за андроид-конзола што изгледа уште подобро отколку кога првпат...

„Асер свифт еџ“ е најлесниот 16-инчен ОЛЕД-лаптоп во светот

Тајванската технолошка компанија „Асер“ претстави нов лесен лаптоп, дизајниран за професионалци во движење во време кога сѐ повеќе луѓе имаат избор да работат од...