„Епл“ прави промени поради новите правила на ЕУ

Техно „Епл“ прави големи промени во „Епл стор“ во Европа поради новите правила на ЕУ. Дали тоа може да значи дека ајфон ќе биде поподложен...

Клучни трендови во технологијата во наредната деценија

Техно Кога ќе ги погледнеме последните десет години, повеќе од очигледно е дека светот на технологијата е подготвен за брз раст и развој. Од вештачката...

„Опен АИ“ тврди дека „Њујорк тајмс“ го хакирал ЧетГПТ

Техно Њујоршкиот весник ги тужи „Опен АИ“ и „Мајкрософт“, тврдејќи дека користат милиони написи на „Тајмс“ без дозвола за да обучуваат четботови што ќе им...

Како да изградите функционална веб-страница?

Техно Разбирањето на основните термини поврзани со веб-развојот ќе ви овозможи подобро да комуницирате со веб-дизајнерите и програмерите и да придонесете за квалитетот и функционалноста...

„Шаоми 14 ултра“ пристигнува во Европа, се очекува и модел од титаниум

Техно Паметниот телефон „шаоми 14 ултра“ ќе го има своето деби во Европа на 25 февруари, за време на „Мобајл ворлд конгрес“ во Барселона, заедно...

„Епл“ подготвува уред со флексибилен екран

Техно Познатиот аналитичар Минг-Чи Куо неодамна предупреди дека „Епл“ очекува значителен пад на побарувачката за нивните паметни телефони оваа година. Постојат неколку причини за ова....

„Виво Х100 про“ конечно пристигнува во Европа

Техно Иако беше официјално претставен во Кина уште во ноември минатата година, доаѓањето на паметниот телефон „виво Х100 про“ на другите пазари е доста бавно....

„Галакси ринг“ на „Самсунг“ доаѓа во три различни варијанти

Техно Компанијата „Самсунг“ ја покажа рекламата „Уан мор тинг“ за време на настанот „Анпакд“, објавувајќи го уредот „Галакси ринг“, а сега аналитичарот Ави Грингарт сподели...

„Реалм“ наскоро ќе ја претстави серијата „Ноут“

Техно Компанијата „Реалм“ го најави доаѓањето на комплетно нова производствена линија наречена „Ноут“, а потоа протекоа и првите детали. Дел од линијата ќе биде паметниот телефон...

Електричниот автомобил на „Сони“ доаѓа на „Гран туризмо 7“

Техно Четири години откако го претстави својот прв автомобил „вижн С“, „Сони“ покажа освежен сериски прототип и го најави своето пристигнување во играта „Гран туризмо...