Сузбиена група што криумчарела хероин во Хрватска, запленети дрога и оружје

Полициски службеници во раните утрински часови спроведоа координирана акција по насоки на Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...

Нуркачи и кучиња-трагачи вклучени во потрагата по момчето чиј автомобил падна во Вардар

Продолжува потрагата по возачот на автомобилот кој пред три дена со автомобилот излета во реката Вардар. Во потрагата се вклучени и кучиња трагачи, но...

Притворена кавадарчанка што го избола и запалила љубовникот

Осомничената за убиство, М.Б.(51) од Кавадарци, е притворена од страна на полицијата. Како што појаснија денеска од МВР, таа на 6 септември била во...

Со парите за продадената југословенска зграда во Њујорк да се купат станови, апелира дипломатскиот...

Македонскиот дипломатски синдикат го поздравува успешното продавање на недвижноста на поранешна Југославија на Петата авенија во Њујорк, во рамки на процесот на сукцесија на...

Арсовска им порача на советниците од ВМРО-ДПМНЕ дека се лицемерни и да престанат да...

Нови препирања во Советот на Град Скопје. Градоначалничката Данела Арсовска и контрираше на Марија Андоновска, советничка на ВМРО-ДПМНЕ откако таа порача дека мора да...

Нови 105 заразени со коронавирус

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени се 735 тестови, а регистрирани се...

Мицкоски го предизвика Ковачевски на дебата, откако за контактите за евтина струја премиерот го...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска и порача на ВМРО-ДПМНЕ контактите за набавка на евтина струја да ги достави до АД ЕСМ или до Министерството за...

Не запира вандалското однесување на Китино кале

И покрај чуварската служба која е поставена на Китиното кале по неговата реконструкција извршена претходната календарска година, сепак вандалското однесување на поединци и натаму...

Јасно и гласно информирам, не одев во војска поради здравствен абдоминален проблем, рече Ковачевски

Во 2000 година, согласно сите законски процедури базирани на законот за одбрана од 1992 година, член 51 и во рамки на јавна повеќестепена процедура...

Со кампањата „Засади желба за поубава иднина“ никнаа нови 120 садници во 8 училишта

Вчера пензиските друштва повторно организираа еколошка акција, овој пат во средното училиште „Перо Наков“, каде создадоа уште еден „Пензиски парк“ во рамки на кампањата...