Едноставни трикови како темниот тен да потрае подолго

Нега и убавина Убавиот темен тен во лето бавно и тешко се добива, особено ако се трудите да се криете од штетните сончеви зраци и...

Светликавите капаци повторно се во мода

Нега и убавина Ново-стариот тренд во шминкањето повторни ги маѓепса дамите. Светликавите капаци од 1990-тите повторно се во тренд. Откако мат-нијансите беа популарни во последните...

Кои билки треба да се во вашата спална за подобар сон?

Нега и убавина Докажано е дека билките можат добро да влијаат на продуктивноста на луѓето, а има и такви со чија помош полесно заспивате и...

Париски боб – фризура што ќе биде во тренд ова лето

Нега и убавина Боб-фризурата долго време е на врвот кога се во прашање промените на трендовите, а за тоа е заслужен нејзиниот бунтовен и заводлив...

Кора од лубеница за свеж тен

Нега и убавина Поради големото количество вода, лубеницата е идеално овошје за топлото лето, а нејзините својства се корисни за целиот организам, но и за...

Топ пет фризури што ќе ја обележат есента

Нега и убавина Шишки: Шишките се одличен начин да ги омекнете грубите контури на лицето и да го истакнете најдобриот дел од него. На вас...

Новите трендови на холивудските шминкери

Нега и убавина Ревиите на најпознатите светски модни дизајнери најавија доаѓање на силни и неонски бои за оваа пролет. Во упадливи тонови ќе биде и...

Марамата е моден хит ова лето

Марамите се практичен детаљ што се носи на разни начини и навистина се исплати да го имате во својот плакар. Но ова лето марамата...

Нега и убавина

Трикови за гламурозен изглед на Нова година Влезете во 2022 година со стил. Оваа ноќ повеќе е дефинитивно дозволено. Овој пат ви откриваме пет едноставни трикови,...

Како да го намалите целулитот без да платите за скапи третмани

Нега и убавина Целулитот е многу чест кај жените. Тешко е да се избегне и откако ќе се појави, нема начин целосно да се отстрани,...