Масло за сончање на база на морков

Маслото за самопотемнување е уште поудобно решение од кремот - се шири полесно и побрзо и не остава нерамни траги на кожата, што може...

Со суво четкање до здраво тело

Нега и убавина Наместо илјада различни третмани, можете да постигнете убава и затегната кожа само со една четка. Сѐ што ви треба е четка од...

Природен крем ги елиминира брчките и лузните

Едноставен крем што е многу ефикасен и здрав. Потребни ви се само две едноставни состојки, кои веројатно веќе ги имате во вашата кујна. Тоа...

Природни начини за избелување на забите

Сите сонуваме за совршена холивудска насмевка. Сепак, не секој може или сака да ги избели забите кај стоматологот. Неколку ефективни начини за природно да ги...

Маслото од жалфија ја храни и ја смирува кожата

Покрај тоа што е исклучително популарна во кујната, богатството од антиоксиданти и антиинфламаторни својства ја прави жалфијата одличен додаток на природната козметика. Иако нема...

Зошто е добро да станеме порано?

Нега и убавина Спиењето сигурно е едно од омилените задоволства во животот. За повеќето од нас нема поголема награда од онаа да не мора да...

Пет најголеми заблуди за нега на косата

Нега и убавина Познатиот фризер Николас Валдорф ни открива што е вистина, а што заблуда кога станува збор за негата на косата. За да расте косата...

Покривање на седата коса без бојосување

Нега и убавина Седите влакна не им се многу омилен „детаљ“ во косата на многу дами. Сепак можете да ги победите. Дознајте како да ги...

Трикови што треба да ги знае секоја жена

Нега и убавина Во денешниот свет сите се стремиме кон беспрекорен изглед. Но жените многу добро знаат дека тоа не е можно секојпат. Понекогаш е...

Како да спречите создавање брчки при спиење

Нега и убавина Дерматологот од Њујорк, Дебра Џелимен, објасни како спиењето влијае на појавата на брчките и што можеме да направиме за да ја намалиме...