Лента како замена за градник е вистински хит

Нега и убавина Нипси Дејзи, корисничка на социјалната мрежа Тикток, стана вирална на платформата откако на пријателките им откри неколку едноставни чекори за користење леплива...

Додадете лажица шеќер во вашиот шампон

Нега и убавина Девојките што внимателно ја негуваат косата одамна знаат дека „пилингот на скалпот“ е неопходен за убава коса. Таквите средства ги отстрануваат мртвите...

Јаболковиот оцет ефикасно го решава проблемот со испуканите петици

Нега и убавина Здравите нокти и коса се она кон што се стреми секоја жена, а не смееме да ги заборавиме и испуканите петици, па...

Тајно место за нанесување парфем

Нега и убавина Најчести места на кои нанесуваме парфем се вратот и внатрешноста на зглобовите. Тоа се местата каде што пулсот дополнително го загрева мирисот...

Пет природни начини против опаѓање на косата

Нега и убавина Секогаш можете да купите скапи производи од познати производители или да платите третмани во салоните што ви гарантираат да го запрете опаѓањето...

Помогнете и на кожата да го зачува колагенот

Нега и убавина Императивот на секоја модерна жена е да остане млада што е можно подолго. Или барем достоинствено да остари. И тука доаѓаме до...

Лажица шеќер во шампонот – евтин трик за одлични ефекти

Во желбата да имаме што е можно поздрава, бујна и лелеава коса, често посегнуваме по голем број купени, но и природни препарати што интензивно...

Природни начини за избелување на забите

Сите сонуваме за совршена холивудска насмевка. Сепак, не секој може или сака да ги избели забите кај стоматологот. Неколку ефективни начини за природно да ги...

Кокосово масло за секојдневна нега на телото

Нега и убавина „Бест лајф“ споделува стручни совети за тоа зошто и како треба да додадете кокосово масло во вашата рутина за нега на кожата. Ја...

Холивудската ѕвезда Шерон Стоун ја има наједноставната нега

Нега и убавина Холивудската дива чиј изглед плени со децении, шеесет и петгодишната Шерон Стоун, и покрај нејзиниот раскошен изглед, истакнува дека не сака да...