Нега и убавина

Влечки за на плажа, за излегување и за цел ден За овие врели летни денови, обезбедете им на вашите стапала удобни, но трендовски обувки. Со...

Во тренд се едноделни костими за капење

Нега и убавина Оваа сезона костимите за капење во поглед на дизајнот ги надминаа сите очекувања. Доколку трагате по нешто поедноставно, нема да го пронајдете....

Како да се ослободите од салото на стомакот?

Нега и убавина При процесот на слабеење, важно е да се обрати внимание на тоа што пиете, па така, новосоздадените навики за избегнување засладени пијалаци...

Едноставни трикови како темниот тен да потрае подолго

Нега и убавина Убавиот темен тен во лето бавно и тешко се добива, особено ако се трудите да се криете од штетните сончеви зраци и...

Торбите за на плажа се летен моден хит

Нега и убавина Торбите за на плажа отсекогаш биле инспирација за дизајнерите. Нивната функција е пред сѐ практична, но со текот на времето станаа неопходен...

Обичната вода е најдобра за хидрирање на организмот

Медицински совет Зголемените летни температури, кои резултираат со зголемена телесна температура, а потоа и со потење, можат да доведат до прекумерно губење на телесните течности,...

Ланскиот крем за сончање може да ја оштети кожата

Нега и убавина Кремот со сончање од минатата година може да ја оштети кожата, а стручњаците објаснија и како. Општо е познато дека заштитата од...

Oчила за сонце според обликот на вашето лице

Нега и убавина Лице со облик на срце: ако вашето лице е во облик на срце, тоа значи дека имате широко чело и истакнати јаболчици,...

Марамата е моден хит ова лето

Марамите се практичен детаљ што се носи на разни начини и навистина се исплати да го имате во својот плакар. Но ова лето марамата...

Париски боб – фризура што ќе биде во тренд ова лето

Нега и убавина Боб-фризурата долго време е на врвот кога се во прашање промените на трендовите, а за тоа е заслужен нејзиниот бунтовен и заводлив...