Кои билки треба да се во вашата спална за подобар сон?

Нега и убавина Докажано е дека билките можат добро да влијаат на продуктивноста на луѓето, а има и такви со чија помош полесно заспивате и...

Вежбајте трипати неделно за добри резултати

Нега и убавина Секоја физичка активност е корисна, а стручњаците неодамна утврдија колку пати неделно треба да тренирате за да ги добиете посакуваните резултати за...

Лента како замена за градник е вистински хит

Нега и убавина Нипси Дејзи, корисничка на социјалната мрежа Тикток, стана вирална на платформата откако на пријателките им откри неколку едноставни чекори за користење леплива...

Бањата е најлошо место за чување на шминката

Нега и убавина Според стручњаците, бањата е најлошо место за чување на шминката, бидејќи поради брзото загревање и ладење може од темел да им ја...

Рамки за очила според обликот на лицето

Нега и убавина Очилата за сонце треба да ги истакнат вашите позитивни карактеристики, па затоа е важно да се изберат идеални рамки. Има седум основни...

Спортски патики за сите пригоди

Нега и убавина Спортските патики станаа неизоставен детаљ речиси во секоја модна комбинација. Без оглед дали се облекуваме удобно и лежерно или деловно и формално,...

Три утрински ритуали на Скарлет Јохансон

Нега и убавина Холивудската глумица Скарлет Јохансон открива три чекори што ги практикува во текот на својот утрински ритуал на разубавување. Неодамна таа отвори инстаграм-профил само...

Која е тајната на здравата коса на Меган Маркл?

Нега и убавина Војвотката од Сасекс му ја препушта секојдневната нега на косата на фризерот Џорџ Нортвуд, познат стилист, кој стои зад голем број познати...

Шминката треба темелно да се отстрани

Нега и убавина Негата на кожата на лицето одзема многу време, но она што задолжително мора да го правиме навечер е отстранување на шминката и...

Новите трендови на холивудските шминкери

Нега и убавина Ревиите на најпознатите светски модни дизајнери најавија доаѓање на силни и неонски бои за оваа пролет. Во упадливи тонови ќе биде и...