Ознака: полицаец

Скопје ги награди најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител за 2021 година

Град Скопје со признанија за најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2021 година. Признанијата ги додели градоначалничката Данела Арсовска. За своите заслуги во...

Полицаец повреден на стрелиште

Педесет и тригодишен припадник на МВР, со иницијали Ј.Г. се здобил со повреди на армиското стрелиште „Пенуш” во Штип. Од полицијата соопштија дека настанот се...

Полицаец од Штип повредил малолетник

Одделот за внатрешна контрола при МВР поднесе кривична пријава против А.М., вработен во штипската полиција, поради сомнение дека сторил кривично дело малтретирање во вршење...

Полицаец од Велес фатен при обид за криумчарење мигранти

Полицаец вработен во полициска станица Велес е фатен при обид да преземе четири лица од Кина, кои илегално влегле во државата, за да ги превезе...

Кандидат за градоначалник се обидел да удри полицаец со автомобил

Кандидат за градоначалник на општина Новаци се обидел со автомобил да удри полицаец додека се движел кон стадион за да снима спот. Од друга...

Полицаец од Свети Николе обвинет за лихварство

Вработен во МВР од Свети Николе доби кривична пријава за лихварство. Според информациите, во периодот од 2020 до 30.07.2021, О.Ц. (50) неовластено се занимавал со...

Полицаец пред Пентагон избоден до смрт, напаѓачот застрелан

Во денешните инциденти на автобуска станица во близина на зградата на Пентагон во Вашингтон, еден полицаец од обезбедувањето на објектот е избоден до смрт,...

Приведен полицаец кој бил дел од скопска банда за шверц на...

По повеќемесечно криминалистичко истражување, денеска Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Единицата за специјални полициски операции спроведоа акција за...

Полицаец зел пари од странец за да му го регулира престојот...

Полицијата поднесе кривична пријава против П.Ј., полициски службеник во Кочани поради злоупотреба на службена положба и овластување. - Пријавениот искористувајќи ја својата службена положба ги...

Не застанал на даден знак, па се обидел да го прегази...

Полицијата во Гостивар поднесе кривична пријава против Ф.С.(33) од селото Беловиште, Гостиварско, поради предизвикување општа опасност. - На 16.05.2021 на улицата „ЈНА“ во Гостивар, пријавениот...