Во пукање на улица „Методија Митевски“ во Скопје, во населбата Топанско поле, вчера вечерта е повредени 24-годишен полицаец кој во тој период не бил на работа. Според кажување на повредниот, во него пукало лице од скопско Арачиново.

– На 3 септември 2022 во 21:16 часот од Ургентниот центар Мајка Тереза пријавено е дека кај нив е донесен Р.М. (24), вработен во МВР кој во тој период не бил на работа, повреден од огнено оружје на ул. „Методија Митевски“ во Скопје. По кажување на Р.М., во него пукало лице од с.Арачиново – се вели во соопштението од МВР.

За настанот, како што информираат од МВР, известен е јавен обвинител, утврден е идентитетот на сторителот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.