Ознака: полицаец

Полицаец вршел кражби низ Берлин

Германската полиција во Берлин уапсила 30-годишен колега од Бамберг, кој е осомничен за неколку кражби, пренесува Б92. Уапсениот полицаец веќе подолго време бил на боледување,...

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода оти му побарал лична карта

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода кога му побарале лична карта за легитимација. Кога одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува...

Наградени најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. - Скопје е град на...

Наградени најдобриот скопски пожарникар, полицаец и крводарител за годинава

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. Наградата за најдобар пожарникар...

Полицаец несакајќи си пукал во стапалото додека го чистел пиштолот

Синоќа, околу три часот по полноќ, 24-годишен полицаец од скопското село Инџиково се повредил додека го чистел службениот пиштол. Како што информираат од МВР, А.С.(24)...

Тешко повреден полицаец на патот Радовиш – Штип

Во попладневните на 6 ноември било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Штип, автомобил „пежо“, со скопска регистрација, управуван од 50-годишниот Н.Л.С. удрил во полициски...

Полицаец во Филаделфија прегазен од камион

Најмалку еден полицаец беше прегазен од камион во Филаделфија кога демонстрантите ги преплавија улиците во понеделникот вечерта како одговор на фаталното пукање на полицијата...

Пленковиќ: Нападот врз полицаецот во Загреб има елементи на терористички акт

Хрватскиот премиер на владина седница изјави дека пукањето на плоштадот Свети Марко во Загреб, во кое полицаец беше сериозно ранет во понеделникот, има и елементи на...

Напаѓачот од Загреб е 22-годишен Хрват, по нападот објавил порака на...

На Марковиот плоштад во Загреб, каде утрово со истрели од калашников беше тешко ранет полицаец, а напаѓачот потоа на друго место се самоуби, се...

Застрелан полицаец во центарот на Загреб, напаѓот се самоубил

Во центарот на Загреб утрово одекнале истрели. Во близина на зградата на Владата бил убиен полицаец, а напаѓачот подоцна бил пронајден мртов. Поради инцидентот,...