Педесет и тригодишен припадник на МВР, со иницијали Ј.Г. се здобил со повреди на армиското стрелиште „Пенуш” во Штип.

Од полицијата соопштија дека настанот се случил вчера во 14.25 часот при изведување на обука – боево гаѓање.

Тој бил пренесен во Клиничката болница Штип каде му биле констатирани телесни повреди и по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување.