Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25821)

Титулите за Станојоски и Стојковска

Бев свесен дека нема да биде лесно, оти имаше многу играчи со различен квалитет, вели Станојоски. Одбраната на титулата беше потешка од нејзиното освојување...

Вардар и Еурофарм Пелистер во борба за трофејот

Вардар во полуфиналето го совлада Алкалоид со 31-22, додека Еурофарм Пелистер беше подобар од Пролет со 28-21 РАКОМЕТ – ДЕНЕСКА ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА Вардар...

Корупција детектирана во радарот на антикорупционерите

Во истражувањето спроведено од „Транспаренси интернешнл“ се откриваат многу индикатори и случаи што „ја исполнуваат дефиницијата за висока корупција“, како и поведенија со основи...

Уставните измени не се крајот на барањата од Софија

Откако во повеќе наврати поголем број експерти, универзитетски професори и јавни работници јавно предупредуваа, за што редовно пишувавме на овие страници, се огласи и...

Денвер прв финалист на Западот

Бостон славеше на гости против Филаделфија, со 95-86, во шестиот меч од полуфиналето на Истокот, и успеа да израмни на 3-3 КОШАРКА – НБА, ПЛЕЈОФ Кошаркарите...

По свадба тапани!

Неспроведувањето на вкупно 166 пресуди на ЕСЧП е најдрска демонстрација на поткопување на кредибилитетот на судот, така што крајно време е Советот на Европа,...

Рома подобра од Баер, Реми во Торино

Рома на свој терен го совладаа со 1-0 бундеслигашот Баер, додека Јувентус и Севилја одиграа 1-1 во Торино, во првите полуфинални дуели на ЛЕ ФУДБАЛ...

Излез од ќор-сокакот е слепа улица

Боже, каква тензична психодрама! Опозициски настроената јавност составена од политичари, медиуми и експерти, во одбрана на нежната Европска Унија накитена со западни вредности. Злоупотреба...