Ознака: Спортски вести

Спортски вести

ОДБОЈКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА Први трофеи за Струмица и за УГД Штип Одбојкарките на Струмица и одбојкарите на УГД Штип првпат триумфираа во Купот на...

Спортски вести

АЛПСКО СКИЈАЊЕ Јул скијаше од последното до првото место за историски триумф Лут на себе по огромната грешка во првото возење во Шамони во неделата, Даниел...

Спортски вести

НА ЛОИ ВО ПАРИЗ ГОДИНАВА Вештачката интелигенција ќе помага во преведувањето Парискиот јавен транспортен систем (РАТП) ќе им обезбеди на повеќе од 2.000 агенти уреди за...

Спортски вести

ШАХ Почна турнирот за ветерани „13 Ноември“ Со мечевите од првото коло почна второто првенство на Скопје за шаховски ветерани „13 Ноември“, по повод Денот на...

Спортски вести

РАКОМЕТ - БАРАЖ ЗА СП 2023 Македонија не се пласира на својот шести мундијал Македонската женска ракометна репрезентација не успеа шести пат да се пласира на...

Спортски вести

Полска – Франција и Германијa – Шпанија полуфиналисти КОШАРКА – ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО Полска против олимпискиот вицепрвак Франција и Германија против актуелниот светски првак Шпанија се полуфиналните...

Спортски вести

ШАХ - ЕКИПНО СП ЗА СЛЕПИ И СЛАБОВИДНИ ЛИЦА Македонија изби на третото место Македонската репрезентација ја забележа втората победа на 9. Светско првенство во шах...

Спортски вести

ТЕНИС Ѓоковиќ прв со барем 80 победи на секој гранслем-турнир Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ (35) со победата во првото коло над Кореецот Сонво Квон (рангиран 81....

Спортски вести

ТЕНИС - ТУРНИР ВО АВСТРИЈА Ѓорческа во четврт-финалето со победа над шестата носителка Лина Ѓорческа се пласира во четврт-финалето на тенискиот турнир во Австрија (се игра...

Спортски вести

ФУДБАЛ Новиот првак ќе одигра 15 или 17 меча? Идниот европски првак ќе одигра најмалку 15, а можеби и 17 меча за да ја освои титулата...