Ознака: Спортски вести

Спортски вести

Tур де Франс за велосипедистки од 2022 година? Кристијан Прудом, директорот на легендарната велосипедска трка Тур де Франс, за АФП изјави дека е можно од...

Спортски вести

Федерер донира еден милион долари за децата во Африка Еден од најдобрите тенисери во историјата, Швајцарецот Роже Федерер, направи голем хуман гест, донирајќи еден милион...

Спортски вести

Ливерпул произведува и дистрибуира бесплатни оброци Англискиот фудбалски премиерлигаш Ливерпул дејствува за време на пандемијата на коронавирусот според своето клупско мото „Никогаш нема да одиш...