Ознака: Спортски вести

Спортски вести

КАРАТЕ Почнува Премиер-лигата, со нов систем на натпреварување Македонските каратисти од утре до недела ќе бидат пред првиот годинашен предизвик. Во Обединетите Арапски Емирати ќе се...

Спортски вести

НБА Дончиќ со личен рекорд од 51 кош Кошаркарот на Далас, Словенецот Лука Дончиќ (22), блескаше во победата (112-105) над Лос Анџелес клиперс во НБА-лигата, постигнувајќи...

Спортски вести

Русинките први излегоа на мразот, но останаа на сината линија, оти Канаѓанките не сакаа да им се приближат, со оглед на тоа што шест...

Спортски вести

БФМ ГИ ПРОГЛАСИ НАЈДОБРИТЕ ЗА 2021 ГОДИНА Лама боксер на годината Боксерската федерација на Македонија (БФМ) викендов ги прогласи најдобрите боксери за 2021 година. Македонскиот репрезентативец...

Спортски вести

ТЕНИС - ТУРНИР ВО ШПАНИЈА Ѓорческа почна со победа за 76 минути Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа (268. на ВТА-листата), почна со победа на ИТФ-турнирот што...

Спортски вести

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Во Љубаништа се одржа трка од државното првенство во велокрос Автокампот Љубаништа беше домаќин на Државното првенство (ДП) во велокрос, во организација на ВК Спидбајк...

Спортски вести

КОШАРКА - НБА Џејмс е првиот играч со 30.000 поени, 10.000 скока и 9.000 асистенции Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, го забележа својот 10.000-ти...

Спортски вести

РАКОМЕТ - ЕП 2022 Холанѓанецот Кеј Смит израмни рекорд Репрезентациите на Полска и на Германија се пласираа во втората фаза на 15. Европско првенство (ЕП) во...

Спортски вести

ШАХ - ОТВОРЕНО ПРВЕНСТВО НА СКОПЈЕ ЗА МЛАДИ Титулите за Симоноски, Камнар и за Николовски Изминатиов викенд се одржа Отвореното првенство на Скопје за млади шахисти...

Спортски вести

КОШАРКА Ивковиќ, Кораќ, Делибашиќ, Ѓерѓа... номинирани за влез во „Куќата на славните“ Прославениот српски тренер Душан Ивковиќ, кој почина во септември годинава, е номиниран за влез...