Ознака: Предвидувања

Може ли да се превиди земјотрес? Холандски научник ја објавил катастрофата...

Научникот Френк Хугербитс од Харлем во Холандија на 3 февруари годинава во 13.03 часот на својот „Твитер“ објавил дека Турција, односно нејзиниот југоцентрален дел...

Во Кина дневниот број на заразени лица со ковид-19 би можел...

Дневниот број на нови случаи на заразени со коронавирус во Кина утре може да достигне рекордни 3,7 милиони, наведува лондонската аналитичка компанија „Ерфинити“ (Airfinity)...

Што ќе се случува во светот во 2023 година?

Обично се вели дека тешко е да се прават предвидувања, особено за иднината. Но, сепак, ќе наведам десет предвидувања што би можеле да се...

Повеќе од милион луѓе во Кина би можеле да умрат од...

Ненадејното укинување на строгите ограничувања за коронавирус во Кина може да резултира со експлозија на новозаразени случаи и повеќе од милион смртни случаи во...

Мозокот е машина за предвидувања

Елен Лотман, кинематограферка, на „Браќа Манаки“ Третиот мастерклас во рамките на „Браќа Манаки“ во Битола го одржа Елен Лотман, кинематограферка од Естонија, која има реализирано...

Баба Ванѓа и Нострадамус би имале несогласувања околу 2022 година

Кога познатата струмичка јасновитка Баба Ванѓа и нејзиниот француски „колега“ Нострадамус би можеле да ги споредат нивните предвидувања за претстојната 2022 година, не би...

Предновогодишни предвидувања

Цела недела отсутност од дневнополитички будалаштини во Нордистан. И глупостите околу него, простор што некои го нарекуваат свет. Отсуство со дух, ум и тело....

Коронавирусот ги „вооружи“ лажните пророци кои предвидуваат крај на светот

Со брзото ширење на вирусот ковид-19 низ светот, истовремено се проширија и многу лажни вести, лажни митови и преданија за вирусот. Но, една голема...

Предвидувања и прогнози за идната компјутерска и интернет-технологија

Од 2030 година и до крајот на 2040 година, луѓето ќе почнат да комуницираат едни со други и со животни, да контролираат компјутери и...

Предвидувања и прогнози за идната компјутерска и интернет-технологија

Од 2030 година и до крајот на 2040 година, луѓето ќе почнат да комуницираат едни со други и со животни, да контролираат компјутери и...