Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25805)

Во следната сезона очекувам подобри резултати од оваа

На натпреварувачки план имавме едно пријатно изненадување на сезоната во женското скијање, а тоа беше 16-годишната Јана Атанасовска. Досега Македонија немала толку успешно девојче....

Гинтер Штајнер сака да се користи повеќе технологија

Директорот на тимот Хаас смета дека ГПС, фотографии од камера и друга технологија треба да се користат за да се одлучи редоследот на болидите...

Нова тројна круна за АЦХ волеј на Никола Ѓоргиев

Тимот од Љубљана, каде што капитен е Ѓоргиев, без пораз ја одбрани титулата во првенството на Словенија, а претходно сезонава победи и во купот...

Џими Кејс – најдобар млад европски фудбалер, трикратен континентален првак со...

Лигата на шампионите (натпреварување порано со име Куп на шампионите) досега ја освоиле стотици фудбалери, некои од нив се легенди, трофејни фудбалери, но останале...

Извлечени групите за младинското СП, на кое во минатото ѕвезди биле...

ФУДБАЛ Ждрепката за Светското првенство (СП) за фудбалери до 20 години во Аргентина се влечеше во Цирих, седиштето на Светската фудбалска федерација (ФИФА), поставувајќи го...

Присуството на Холанд му овозможува на Сити да се развива под...

Норвешкиот напаѓач не притиска како претходните напаѓачи на Сити, Жесус или Агуеро, а она што тој го нуди, особено на големите натпревари, е разорно...

Само италијанските клубови се во трка за сите три европски купа

Интер и Милан се меѓу четирите најдобри екипи во Лигата на шампионите, а еден од нив ќе игра и во финалето, Рома и Јувентус...

Семакедонски собир во Мелник пред споменикот на Јане Сандански

По повод 108-годишнината од убиството на македонскиот револуционер, вчера се одржа семакедонски собир пред споменикот на пиринскиот цар Јане Сандански во Мелник, Бугарија, во...

Искрвавување до смрт само да се стане популарен?!

При истражување минатата година, Тикток утврди дека секој петти тинејџер што учествува во онлајн предизвици е вклучен во опасни активности, кои честопати се и...

Народ што не си ја знае сопствената историја нема никаква иднина

За голем дел историчари, експерти и социолози нема дилема дека Историјата како предмет, како што беше изучувана досега, повеќе нема да ја има, а...