Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25306)

Кош-разликата ја одведе Македонија во квалификациите за СП

Во последниот меч, Македонија неочекувано високо загуби од Словачка со 72-88, која го освои второто место на претквалификацискиот турнир во Скопје за СП 2023 КОШАРКА...

И сега што, ќе се предаваме или ќе бегаме (од...

Во ситуацијава, оправдани се реакциите и про и контра. Од една страна, оправдан е стравот кај родителите што не ни помислуваат да ги пуштат...

Валканото лице на политиката

Еднаш имам напишано дека Македонија е добра земја, ама лоша држава. И жилава и отпорна на балканските воени и политички бури. Била во состав...

Kога власта ја губи контролата врз пандемијата, слободата е загрозена

Навистина, пандемијата ја покажа новата географија на смртта и грдите фрактури во здравствениот систем, здравствените нееднаквости, дискриминацијата, поткопување на правото на слобода на изразување...