Ознака: Денис Тот

По трагедијата со Тот: Говорот на омраза, недовербата во институциите и...

На нашето општество му недостасуваат етички и морални норми. Старите се распаднаа, а нови не создадевме, вели психологот Стојановска-Јовановска, додека комуникологот Кордалов апелира на...

Спасовски: Исказите во случајот на Тот укажуваат на лично недоразбирање, ќе...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска, како што рече, со индигнација го отфрли сето она што деновиве се пласира во јавноста за наводно...

Увидот во убиството на Тот ја отвори Пандорината кутија на социјалните...

Згрозеност и неверување, повици на линч и сурова казна за осомничените, како и длабоко жалење беа изразени на социјалните мрежи во острата реакција на...

Триесетдневен притвор за двајца од осомничените за убиството на Тот, третиот...

На двајца од тројцата осомничени, кои се товарат дека со нанесување на повреди на ракометарот Денис Тот извршиле кривично дело „убиство“, им е изречена...

КАРИЛ: При приемот на Тот повикани сите екипи, дежурните лекари веднаш...

Клиниката ги осудува шпекулациите поврзани со трагичната смрт на ракометарот Клиниката за ТОАРИЛУЦ-КАРИЛ денеска ги осуди, како што наведуваат оттаму, сите шпекулации во јавноста во...

Денис почина од срцев удар, доста е од лажни информации, порача...

Борис Тот, братот на починатиот ракометар на Бутел, на социјалните мрежи истакна дека 27-годишниот Денис Тот починал од срцев удар. - Им благодарам многу на...

Не може повторно трагедијата да биде без одговорност

Акцент По страшниот шок и создадената конфузија потоа, се бараат одговори за трагично згаснатиот млад живот Ненадејната смрт на хрватскиот ракометар Денис Тот (27) длабоко ги...

Ракометарот на Бутел Денис Тот во критична состојба откако бил претепан

Хрватскиот ракометен интернационалец од клубот Бутел се бори за живот во една од скопските болници, откако бил претепан вчера во Скопје. Од клубот потврдија дека...