Ознака: Денис Тот

Ниту сознанието за повредата на Денис Тот немало да го смени...

Дури и да ја знаевме повредата на ‘рбетниот мозок, курсот на лекување ќе останеше ист, изјави Маја Мојсова Миовска, лекар од Клиниката за анестезија...

Рентген-снимки прикажани на денешното рочиште за убиството на Денис Тот

Со изведување на материјални докази од обвинителството во Основниот Кривичен суд Скопје денеска продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше...

Тот добива удар и паѓа на грб, а сите тројца обвинети...

Видеоснимките дадоа приказ за кобната вечер на судењето за убиството на хрватскиот ракометар Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до...

Се гледаат снимките од безбедносните камери на судењето за убиството на...

Со изведување на докази предложени од Обвинителството денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој...

Повредите на Тот настанале од тапо-тврда сила, обвинетите можеле да ги...

Вешти лица од Судска медицина и областа на психијатријата сведочеа на судењето за убиството на хрватскиот ракометар Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот...

Обвинителството ќе изведе докази за убиството на Тот, располага со снимки...

Продолжува судењето Во Основниот кривичен суд – Скопје денеска продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред ноќен...

Судска медицина: Доколку Денис Тот немал повреда на ‘рбетниот мозок, би...

Доколку ракометарот Денис Тот немал повреда на 'рбетниот мозок, ќе преживеел. Ова го покажува вештачето на Александар Станков, директор и доктор во Судска медицина...

Убиството на Тот не е со умисла, правната квалификација за која...

Одговорот на прашањата дали е одржлива правната квалификација за кривичното дело „убиство“ кое им се става на товар на обвинетите за смртта на хрватскиот...

Таткото на убиениот ракометар Тот се приклучи на обвинението: Денис ја...

На денешното, второ по ред, судење за убиството на ракометарот Денис Тот во судницата дојде неговиот татко Игор Тот. Тој беше испитан во својство...

Обвинетите не се чувствуваат виновни за убиството на Тот, обвинителката го...

Првоосомничениот за убиството на Тот, Анџело Ѓорѓиевски од Волково, Клементина Лефковска од Драчево, Андреј Костовски од Ново Село, не се чувствуваат виновни за убиството...