Ознака: Денис Тот

Врховен ги одби барањата за преиспитување на пресудата за убиството на...

Советот за казниви дела при Врховниот суд на Македонија ги одби како неосновани поднесените барања за вонредно преиспитување на правосилната пресуда за убиството на...

Анџело, Клементина и Андреј бараат повторно судење и помали казни за...

Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Левковска и Андреј Костовски, неправосилно осудени за убиството на Денис Тот, бараат одново да им се суди, а пресудата да биде...

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба, обвинителството смета...

Одбраната на обвинетите за убиство на хрватскиот ракометар Денис Тот најави жалба за пресудата со која на обвинетите Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска во...

Која е оваа правда, пред господ сум чист, кај ќе ви...

Мајката на осудениот Андреј Костовски со лелкање за високата затворска казна на нејзиниот суд. Обвинетата Клементина Лефковска исто така реагираше на високата казна и...

Вкупно 52 години казна-затвор за убистото на ракометарот Тот

Судечкиот совет при Основниот кривичен суд Скопје денеска ги огласи за виновни обвинетите во случајот со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. На обвинетите Анџело...

Анџело Ѓоргиевски на судењето за Тот: Судот да ме казни за...

Барам од судот да ме казни за она што реално сум го направил, а тоа, според мене, мислам дека и според многу други, секако...

Обвинителката Трајчевска за убиството на Денис Тот тврди го докажала кривичното...

Обвинителката Тања Трајчевска е убедена дека го докажала кривичното дело убиство, за кое ги гони Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефковска и Андреј Костовски. Според Трајчевска,...

Завршни зборови на судењето за убиството на хрватскиот ракометар Тот

Во Основниот кривичен суд – Скопје со завршни зборови денеска продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт...

Се работи само за една обична тепачка, вели адвокатот Танев за...

Мислам дека овој сведок денеска даде свое видување на целата таа ситуација дека се работи само за обична тепачка, обичен инцидент и далеку од...

Го опоменував Денис Тот за алкохолот, а во таксито ги навредуваше...

Со сведочење на сведок предложен од одбраната, денеска во Основниот кривичен суд – Скопје продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој...