Ознака: Денис Тот

Таткото на убиениот ракометар Тот се приклучи на обвинението: Денис ја...

На денешното, второ по ред, судење за убиството на ракометарот Денис Тот во судницата дојде неговиот татко Игор Тот. Тој беше испитан во својство...

Обвинетите не се чувствуваат виновни за убиството на Тот, обвинителката го...

Првоосомничениот за убиството на Тот, Анџело Ѓорѓиевски од Волково, Клементина Лефковска од Драчево, Андреј Костовски од Ново Село, не се чувствуваат виновни за убиството...

Судењето за убиството на ракометарот Денис Тот почнува на 5 септември

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во градскиот парк во Скопје, почнува на 5 септември. Случајот,...

Поднесено обвинение против три лица за убиството на ракометарот Денис Тот

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека денеска поднело обвинение против три лица за убиство на ракометарот Денис Тот. - По спроведена истражна постапка, Основното јавно...

Сали: КАРИЛ правилно постапиле во случајот со Денис Тот

Здравствниот кадар и вработените во КАРИЛ професионално постапиле во случајот на починатиот спортист Денис Тот, изјави вечерва министерот за здравство Беким Сали, во емисијата...

Мојсова тврди дека Тот немал видливи траги на насилство

Директорката на КАРИЛ, Маја Мојсова вечерва потврди дека хрватскиот ракометар Денис Тот бил донесен на Клиниката без видливи траги на насилство. Трагите, како што...

Спасовски: Осомничениот за убиството на Тот се криел во Скопје, знаевме...

Анџело Ѓорѓиевски, еден од осомничените за убиството на ракометарот Денис Тот, е пронајден и приведен како резултат на опсежни мерки на тимот за потраги,...

Сали: Извештајот на ДСЗИ за случајот со Тот е доставен во...

Извештајот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) за случајот со хрватскиот ракометар Денис Тот е доставен во мојата канцеларија, сега чекаме извештај од...

Првоосомничениот за убиството на Денис Тот е во притвор, се предал...

Првоосомничениот за кривичното дело убиство на Денис Тот А.Ѓ.(28) околу 2 часот по полноќ е спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на мерката...

ДПИ ја затвори дискотеката „Централ парк“, пред која беше убиен ракометарот...

Државниот пазарен инспекторат денеска присилно ја затвори дискотеката „Централ парк“, поранешна „Привилиџ“, информира МИА. Истото го потврдила и директорката на ДПИ Анета Симеска. Симеска појасни дека...