Ознака: фудбалска лига на шампионите

„Кралевите“ ја вратија европската круна, стигнаа до петнаесеттиот трофеј во ЛШ

Реал Мадрид ја совлада Борусија Дортмунд со 2-0 во финалето на Лигата на шампионите (ЛШ) одиграно на „Вембли“ во Лондон, со што стигна до...

Елмас со Наполи доби силен ривал во осминафиналето на ЛШ

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас со Наполи ќе се сретне против Барселона во дерби-дуелот од осминафиналето на Лигата на шампионите. Ова е резултат на...

„Граѓаните“ стигнаа до долгоочекуваниот трофеј и остварија историски подвиг

Фудбалерите на Манчестер сити ја освоија Лигата на шампионите совладувајќи го Интер со 1-0 во финалето одиграно вечерва во Истанбул. Родри беше стрелец на решавачкиот...

Бев горд Македонец кога Пандев даваше голови во ЛШ, вели шведскиот...

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло, Дејан Кулушевски, вечерва со Тотенхем ќе игра против Милан во реваншот од осминафиналето на фудбалската Лига на шампионите (од...

Адеми и Ристовски против Бодо Глимт или Жалгирис во плејофот за...

Со ждрепка во седиштето на Европската фудбалска унија (УЕФА) во Нион, Швајцарија, попладнево беа извлечени паровите за плејофот во Лигата на шампионите (ЛШ). Загрепски Динамо...

Патот на „кралевите“ до финалето е поплочен со сензационални пресврти

Фудбалерите на Реал Мадрид направија уште еден сензационален пресврт, овој пат во победата над Манчестер сити од 3-1 по 120 минути игра на „Сантјаго...

Дијаз го покрена пресвртот на Ливерпул за пласман во финалето на...

Фудбалерите на Вилјареал водеа со 2-0 полувреме и беа на пат кон сензација во полуфиналето од Лигата на шампионите (ЛШ), додека Ливерпул делуваше индиспонирано...

Специјалистот за нокаут-фазата го доближи Ливерпул до финалето на ЛШ

Ливерпул го совлада Вилјареал со 2-0 по потполна доминација во полуфиналниот меч од фудбалската Лига на шампионите одигран вечерва на „Енфилд“. Гостите од Шпанија успеаја...

Атлетико Мадрид и Бенфика изборија четврт-финале во ЛШ

Атлетико Мадрид и Бенфика се пласираа во четвртфиналето на фудбалската Лига на шампиони откако вечерва славеа минимални победи со 1-0 на гостувањата кај Манчестер...

Бензема со хет-трик го однесе Реал во четврт-финалето, засенувајќи го Мбапе

Извонредниот Карим Бензема со хет-трик му донесе победа со пресврт на Реал Мадрид над Пари Сен Жермен од 3-1 на домашен терен, за пласман...