Ознака: физички напад

Член на обезбедувањето на Мицкоски приведен поради напад врз полицаец, стигна...

Припадник на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, учествувал во инцидент што се случил ноќеска во угостителски објект, пришто нападнат бил полицаец. Според...

Поведена постапка за тинејџерките што натепаа соученичка: Се расправале, па ја...

Скопското Обвинителство до судијата за деца при Основниот кривичен суд поднесе барање за поведување подготвителна постапка за две малолетнички, кои натепаа врсничка во Скопје....

Девојче нападнато од две познанички, снимка од инцидентот објавена на социјалните...

Јавен обвинител од Одделението за малолетни сторители на кривични дела при Основното јавно обвинителство Скопје бил известен за настан во кој две малолетнички физички...

Дритон Небиу од Алијанса за Албанците пријави сопартиец за физички напад

Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Дритон Небиу, во СВР Тетово пријавил физички напад кој се случил во угостителски објект, каде што...

Скопјанец физички нападнат од возач на приватен автобус

Скопјанецот Д.Ј. (26) вчера на подрачјето на Центар бил физички нападнат од едно лице, возач на приватен автобус. Како што соопшти МВР, Д.Ј. вчера попладне,...

Скопјанец тешко ја повредил бремената сопруга, нероденото бебе починало

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – тешка телесна повреда од...

Скопјанец ја нападнал сопругата пред ќерката, ја гризел и ја влечел

Скопското обвинителство поведе постапка против 25-годишник од Скопје поради насилство кон сопругата. Осомничениот, завчера, алкохолизиран дошол пред влез на зграда на улицата Пушкинова во...

Наставничка од приватно основно училиште во Скопје, физички нападнала ученичка

Според информациите од МВР, вчера во 14.30 часот во Полициската станица Карпош, М.Д.(46) од Скопје пријавил дека на 22.03.2023 околу 10.30 часот во приватно...

Скопјанка влегла во домот на пензионерка, па ја нападнала и ограбила

Триесет и деветгодишна скопјанка нападнала 80-годишна пензионерка и ѝ украла пари. Таа е фатена од страна на полицијата и приведена. - На 6 март во...

Преседан е начинот на кој Пендиков е изнесен од државата, смета...

Преседан е начинот на којшто 22-годишиот Христијан Пендиков, секретар на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ од Охрид е изнесен од државата, а истрагата за...