Ознака: физички напад

Софија ќе достави протестна нота поради нападот врз секретарот на „Цар...

Бугарското Министерство за надворешни работи најави дека ќе достави протестна нота до властите во Македонија, поради физичкиот напад врз едно лице вчера во Охрид,...

Претепан охриѓанец за кој Бугарите тврдат дека е секретар на „Цар...

Дваесет и едногодишен охриѓанец бил претепан од три лица синоќа околу 21 часот пред угостителски објект во центарот на Охрид, објавува „Макфакс“, наведувајќи дека...

Нов напад врз Србин на Косово, претепано 18-годишно момче при враќање...

Канцеларијата за Косово и Метохија соопшти дека синоќа група Албанци претепале 18-годишно момче од Клокот, педесетина километри јужно од Приштина. Во соопштението се наведува дека...

Градоначалникот на Бутел алармира за напади врз деца во автобусот „57“,...

Родители пријавиле во полиција дека нивни деца биле физички нападнати во автобусот број „57“ на ЈСП во скопската населба Чаир, по што градоначалникот на...

Маскиран напаѓач истепал советник од Карпош што претходно добивал закани

Непознато маскирано лице утрово го нападнало советникот во Општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Илиески, информираа општинските власти. Нападот се случил во 7.40 часот...

Ќе се истражи нападот врз Бојан Јовановски, министерот Тупанчевски верува во...

Министерот за правда Никола Тупанчевски рече дека треба да се постапи во однос на настаните што се случија во затворот „Идризово“ кога физички бил...

Јовановски имал отоци и гребаници по нападот, не го задржале на...

Бојан Јовановски-Боки 13 синоќа е донесен на преглед во Ургентниот центар со анамнестички податок за физички напад. Констатирани се видливи надворешни повреди, отоци и...

Бојан Јовановски нападнат од тројца затвореници во „Идризово“, пренесен на Клинички

Три лица вчера физички го нападнале Бојан Јовановски – Боки 13 во кругот на затворот „Идризово“, каде тој ја издржува затворската казна, потврдија за...

Tракторист удрил во полицајци, па продолжил да ги тепа и да...

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против 63-годишен тракторист од Велес, кој не застанал на знак на полицијата, дури со тракторот ги удрил двајцата...

Возач на ЈСП нападна патник и доби суспензија

Возач на автобус на ЈСП на линијата 24 синоќа нападнал патник, соопшти МВР. Според информациите од полицијата, на настанот претходело недоразбирање. - Преземени се мерки за...