Ознака: физички напад

Барал паркинг, добил ќотек

Aмериканецот П.И со привремен престој во Битола долго ќе ја памети посетата на национаниот парк Пелистер. Тој вчера во битолската полиција пријавил дека бил физички...

Приведен скопјанец што го нападнал обезбедувањето во Градската болница

Приведен е 24-годишен скопјанец поради напад врз обезбедувањето на Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. - На 18 јуни во 14.35 часот, полициски службеници од СВР...

Ракометарот на Бутел Денис Тот во критична состојба откако бил претепан

Хрватскиот ракометен интернационалец од клубот Бутел се бори за живот во една од скопските болници, откако бил претепан вчера во Скопје. Од клубот потврдија дека...

Муштерија нападна касиери во скопски маркет оти не сакал да стави...

Муштерија нападна касиери во скопски маркет кога одбил да стави заштитна маска за запазување на ковид-протоколите. Од МВР информираат дека настанот се случил во...

Физички нападнат претседателот на Регулаторна комисија

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Беслимоски, вчера бил нападнат додека седел во ресторан во Дебар Маало. Нападот се случил неколку минути пред...

Ги претепал родителите бидејќи не добил пари за роденден

Скопското обвинителство поведе постапка против 49-годишник кој ги претепал своите родители. Како што соопшти Обвинителството, настанот се случил во семејниот дом на улицата „Њуделхиска“, на...

Приведен охриѓанец поради малтретирање на семејството

Поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „телесна повреда“, синоќа во 22.30 часот во СВР Охрид бил лишен од слобода...

Четворица малолетници нападнале момче во Скопје

М. С. (56) пријавил во СВР Скопје, дека во 16 часот на крстосницата помеѓу улицата Македонија и улицата Луј Пастер неговиот малолетен син бил...

Дваесет и двегодишник претепан пред поликлиниката Ченто

Дваесет и двегодишник од Скопје, со иницијали Б.Л. пријавил дека синоќа пред поликлиниката Ченто, физички бил нападнат од страна на четири непознати лица. Лицата, како...

Деветнаесетгодишно момче нападнато во Скопје

Деветнаесетгодишно момче синоќа било нападнато во скопската населба Чаир. Како што соопштија од МВР, на 08.05.2019 година во 01.45 часот во СВР Скопје, О.Б.(19) од...