Ознака: физички напад

Повредено лице од Јабланица, при тепачка со соселанец

Во Струшкото село Јабланица вчера нарушен е јавниот ред и мир со физички напад меѓу две лица. СВР Охрид денеска соопшти дека околу 14...

Двајца скопјани физички нападнати од четири лица во ноќен клуб во...

Дваесет и петгодишниот скопјанец С.С. вчера во 02:50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека истиот ден околу 02:30 часот на улицата „Димитрија Чуповски“ во ноќен...

Прилепската полиција расчистува физички напад

Во Полициската станица Прилеп утрово е пријавен физички напад кој се случил пред кафе бар во Прилеп. На втори декември во осум часот во Полициската...

Холанѓанец нападнат во ноќен клуб во Скопје

Дваесет и седумгодишно момче од Холандија ноќеска било нападнато во ноќен клуб во Скопје. Како што информира МВР, С.В.В. (27) од Ротердам, Холандија, ноќеска пријавил...