Ознака: атина

Убиени шест лица во предградие во источниот дел на Атина

Шест лица попладнево биле пронајдени смртно повредени од огнено оружје во атинското предградие Артемида во источниот дел на градот, јави дописничката на  МИА од...

По смртта на патникот на траектот на атинското пристаниште, министерот за...

Убиството на Андонис Кариотис од страна на членовите на екипажот на „Блу хоризон“ нѐ шокираше сите, никој не може да замисли дека грчките морнари,...

Невремето „Даниел“ ја зафати и Атина: Поплавени улици, прекин во сообраќајот

Поплавени улици и метро-станици, прекин во сообраќајот на неколку булевари, донесе невремето „Даниел“ што попладнево ја зафати и Атина, а обилниот и интензивен дожд...

Писмен демарш од Атина до НАТО за објава на Твитер со...

Поради твит со честитки до Турција за „Денот на победата“, објавен од копнените сили на НАТО во Измир, официјална Атина испратила писмен демарш до...

Уапсените навивачи во Атина ќе одговараат и за убиство со умисла,...

За четири кривични и седум прекршочни дела, меѓу кои и за убиство со умисла и за криминална организација, кривично ќе се гонат уапсените 104...

Уапсените за инцидентит пред стадионот на АЕК и убиството на навивачот...

На пристаништето во Игуменица синоќа биле уапсени уште петмина хрватски државјани под сомнение дека учествувале во инцидентите пред стадионот на АЕК во понеделникот вечерта,...

Грчки медиуми: Полицијата уште од неделата знаела дека во Атина доаѓаат...

Аналитичарите од Секторот за борба со спортско насилство веќе два дена знаеја дека најмалку 100 хрватски хулигани на Динамо Загреб ќе пристигнат во Атина...

Експлозија пред Масонската ложа во Атина

Мал импровизиран механизам експлодираше рано утрово во центарот на Атина пред Масонската ложа на Грција, без притоа да има повредени или поголема материјална штета,...

Повторно протести во Атина поради железничката несреќа

Дел од грчките синдикати и денеска одржаа протести во центарот на Атина поради железничката несреќа кај Темпи со 57 загинати лица. Демонстрантите уште еднаш го...

Маскирани лица ја нападнале полицијата на масовниот протест во Атина за...

Со инциденти и судири меѓу полицијата и групи маскирани лица заврши масовниот протест во центарот на Атина, организиран поради железничката несреќа кај Темпи во...