Ознака: титаник

Судијката Димовска побара да биде изземена од Судскиот совет во „Титаник“

Судијката Даниела Димовска поради приватни причини денеска побара да биде изземена од Судскиот совет во предметот „Титаник“. Претходно, таа побара изземање и од предметот...

Судењето за „Титаник“ продолжува на 20 септември, двајца сведоци не се...

Следното судско рочиште за случајот „Титаник" е предвидено да продолжи на 20 септември. На денешното рочиште поголем дел од сведоците истакнаа дека остануваат на изјавите...

Во Атлантикот исчезна подморница која превезувала пет туристи до потонатиот брод...

Мини-подморница која превезува туристи до потонатиот брод Титаник исчезна во Атлантскиот Океан, јавува Би-Би-Си. Се наведува дека во тек е спасувачка операција. Туристичката подморница исчезнала...

ВИДЕО – Објавена ретка видеоснимка од бродот „Титаник“

Океанографскиот институт „Вудс Хол“ oд САД објави ретка видеоснимка од бродот „Титаник“ на дното на Атлантскиот Океан. Снимката е направена на околу три километри...

Не се работи за погрешно постапување, туку за превид на судските...

Управата за извршување на санкциите смета дека не постои одговорност кај било кој вработен во Казнено поправниот дом од отворен вид во Струга во...

Одложено рочиштето за „Титаник“, Мијалков не се појави во судот

Се одложи уште едно рочиште за „Титаник 2“, предмет за кој обвинети се лидерот на ДПА Мендух Тачи, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков,...

Груевски за Јанакиески, Јанкулоска и Протуѓер: Признавте вина што не постои

Поранешниот премиер Никола Груевски во објава на фејсбук тврди дека со денешните признанија на вина на поранешните функционери Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска и Мартин...

Јанакиески: Девет години работев да направам нешто за оваа држава, а...

Пресуда за обвинетите кои признаа вина во случајот „Титаник“ на 28 февруари Пресудата за дел од обвинетите во случајот „Титаник“ кои признаа вина е закажана...

Стефанова побара поблаги казни за оние кои признаа вина за „Титаник“

Обвинителката Лиле Стефанова на денешното рочиште за предметот „Титаник” по признанието на вина на дел од обвинетите, пред судот ги претстави олеснителните и отежителните...

Јанкулоска, Јанакиески и Протуѓер признаа вина за „Титаник“

Поранешните министри Гордана Јанкулоска и Миле Јанакиески, како и поранешниот владин генерален секретар Мартин Протуѓер признале вина за случајот „Титаник“ на денешното рочиште, објавија...