Ознака: титаник

Груевски: Рочишта секогаш има кога се преговара за името

Поранешниот премиер Никола Груевски по завршувањето на денешното судско рочиште за „Титаник“ рече дека рочишта секогаш има кога се преговара за името со Грција. -...

Судењето на обвинетите во „Титаник“ одложено за 26 април

Судењето за предметот „Титаник“ на СЈО во Кривичниот суд Скопје ќе продолжи на 26 април, откако денешното рочиште беше прекинато поради барањето на адвокатот...

Адвокатите на Груевски бараат изземање на судиите во „Титаник“

Адвокатите на Никола Груевски и другите обвинети во случајот „Титаник“ побараа изземање на судиите Осман Шабани и Огнен Ставрев од овој предмет, бидејќи, како...

Прво рочиште за „Титаник“ во новата зграда на Кривичниот суд

Во новата зграда на Кривичниот суд денеска ќе се одржи првото рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, што се однесува на десетина...

„Титаник“ прв предмет по преселбата на Кривичен во новата зграда

Од понеделник почнува со работа новата зграда на Основен суд Скопје 1, а случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство се очекува да биде првиот...