Ознака: титаник

СЈО бара седум од „бомбите“ во „Титаник“ да бидат слушани без...

По паузата дадена поради мајчинските обврски на поранешната министерка Гордана Јанкуловска, во Кривичниот суд продолжи денешното рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство...

Рочиштата за „Титаник“ ќе траат до 18 часот

Судењето за предметот „Титаник“ на СЈО на кој се присутни сите обвинети ќе продолжи во 13 часот. Судијата Осман Шабани даде пауза од еден час,...

Адвокатите на обвинетите во „Титаник“ не сакаат „бомбите“ да се слушаат...

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски и поранешните...

Продолжува судењето за „Титаник“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска и утре продолжува судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, а последната недела од август и судењата...

Неделава продолжува судењето за „Титаник“

Во Кривичниот суд во Скопје неделава продолжува судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Нови рочишта за „Титаник“ на СЈО се закажани за 16...

Судењето за „Титаник“ одложено за 16 август

Денешното судско рочиште за предметот на СЈО „Титаник“ е одложено за 16 август поради неприсуство на обвинетата Гордана Јанкулоска која, како што извести нејзината...

Јанкулоска бара остварување на нејзините права преку отворено писмо

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во повеќе случаи, денеска побара „остварување на нејзините права во областа на судството и заштита...

Јанкуловска не дојде во суд – „Титаник“ одложен за 3 јули

Поради неприсуство на обвинетата Гордана Јанкуловска заради влошена здравствена состојба односно ризична бременост, рочиштето за предметот на СЈО „Титаник“ денеска се одложи за 3...

Главна расправа за предметот „Титаник“ на СЈО

Во Кривичниот суд Скопје, денеска со главна расправа ќе продолжи рочиштето за предметот „Титаник“ на СЈО во кој обвиненти се поранешниот премиер Никола Груевски...

Груевски: Обвинението во „Титаник“ е со цел да се изврши политички...

Главната расправа за предметот „Титаник“ на СЈО е закажана за 31 мај. Во предметот обвиненти се поранешниот премиер Никола Груевски и поранешните функционери Мартин...