Ознака: титаник

Продолжува судењето за „Ласкарци“

Во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 16 лица, а 37 беа потешко...

Богдановиќ: Се расветлува случајот „Титаник“

Во случајот „Титаник“, изминатите денови сведоци сме на сведочењето на Јадранка Гулевска, поранешна началничка во МВР во Одделот за управни работи во Скопје. Во...

Илија Димовски бара увид во доказите за „Титаник” и писмото на...

Илија Димовски, обвинетиот пратеник во предметот „Титаник” на СЈО, рече дека сите обвинети во предметот мора да имаат увид не само во доказите туку...

Нови рочишта за „Титаник“ и за „Маџар телеком“

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Титаник“ и „Маџар телеком“ на СЈО, кои ги презеде Јавното...

Судењето за „Титаник“ одложено за 4 септември

На барање на обвинителката Лиле Стефанова, судењето за изборни нерегуларности „Титаник" се одложи за 4 септември. Одолжувањето беше побарано по предлогот на одбраната на обвинетите...

Адвокатот Василев побара одложување на „Титаник“ поради „Рекет“, судијата одби

Адвокатот Петар Василев кој е бранител на обвинети во случајот „Титаник“, побара одлагање на денешното рочиште за предметот поради случајот „Рекет“ и оставката на...

Продолжува судењето за ,,Титаник”

Во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Последното рочиште за овој...

Отсуството на обвинетите го одложи судењето за „Титаник“

Судењето за „Титаник“ на СЈО ќе продолжи на 5 јули, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Во...

Случајот „Титаник“ со месеци заглавен поради големиот број материјални докази

Судењето за случајот „Титаник“, кој се однесува на изборни нерегуларности каде се обвинети поранешни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска продолжи во доказна постапка со...

Ново рочиште за „Титаник“ на СЈО

За денеска во кривичниот суд е закажано ново рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на СЈО. Во предметот „Титаник“ обвинети се дваесетина лица меѓу...