Ознака: охрид

Пријавени 470 планински тркачи од 36 земји на „Охрид ултратреил“

Настанот во планинско трчање „Охрид ултратреил“ годинава ќе има најголем број пријавени тркачи досега, од рекордни 36 земји. Приказната на „Охрид ултратреил“ почна во 2019...

Деветмесечно бебе починало во болница во Охрид, било донесено во неконтактибилна...

Во СВР Охрид вчера било пријавено дека во Општата болница во Охрид починало деветмесечно бебе во 8.10 часот истиот ден. - Бебето претходно во Службата...

Активности на Здружението на пензионерите од МВР

Посветувајќи им редовно простор на пензионерските здруженија, особено на нивните напори за обезбедување квалитетни содржини за разните видови организирање, овој пат обележуваме еден дел...

Седуммесечно бебе починало во охридската болница „Свети Еразмо“, било донесено со...

Полицијата денеска соопшти дека рано изутринава во 1.04 часот во СВР - Охрид било пријавено дека во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети...

Претреси во Охрид поради фотографирање избирачки список и гласачки ливчиња

Службеници на СВР - Охрид во текот на вчерашниот ден извршиле претрес во дом и помошни простории на две лица од Охрид, осомничени дека...

„Периферии“ – дела на странски уметници во Охрид

„Перипетија продукција“ ја отвори групната меѓународна изложба „Периферии“ во центарот за култура „Григор Прличев“ – Охрид и „Јуроп хаус - Струга“, која настана за...

„Преку разгледница до инклузија“ – Порака Нова со конкурс за фотографии...

Порака Нова - Струга отвори нов фотоконкурс на тема „Преку разгледница до инклузија“ - фотографии од Охрид и Струга и УНЕСКО регионот со цел...

Со „Платформа 1198“ целосно ќе ја рестартираме, реорганизираме и реформираме нашата...

Восхитен сум од сите вас, собрани овде во Охрид. Илјадници охриѓани, но и граѓани од цела Македонија, од Битола, од Кичево, од Струга, од...

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и...

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО - демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и...

Охрид ќе се збратимува со Варна, изјави градоначалникот на бугарскиот приморски...

Бугарскиот приморски град Варна добил барање од Охрид за збратимување, соопштил градоначалникот на oпштина Варна, Благомир Коцев, на регионалната конференција „Европа на Балканот: Заедничка...