Ознака: Мицковски

Алтернатива го одби предлогот на Мицкоски за Гаши да биде мандатар

Алтернатива го одби предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара лидерот на Алтернатива Африм Гаши да биде мандатар за состав на нова...

Заев и Мицковски на фронтот за Македонија

Какви се позициите и политичките калкулации во таборот на власта и на опозицијата пред вториот, за многумина, решавачки круг од локалните избори. И за власта...

Само вистина на Заев и Мицковски: Сериозно незнаење!

Многу внимателно ја следев емисијата насловена како и во првиот дел од насловот на овој текст, емитувана на ТВ Канал 5, на 26 март...

Заев: Подготвен сум за дуел со Мицкоски во секое време

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш повтори дека прифаќа телевизиски дуел во кое било време и во кој било медиум со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицковски не учествувал во некаков план за бегство на Груевски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ниту учествувал во некаков план со кој што му е овозможено на Никола Груевски да избега од...

Мијалков упати отворено писмо до Мицкоски

Поранешниот директор на УБК, Сашо МИјалков упати отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Писмото ви го пренесесуваме во целост итегрално. Отворено писмо до...

Мицкоски му порачал на Мичел дека за ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив договорот...

Членството во НАТО и ЕУ е од стратешки и државен интерес, но  договорот со Грција е неприфатлив за ВМРО-ДПМНЕ и е надвор од нејзините познати...

Дуелисти (Црвената и Сивата Вратоврска)

Очекував Црвената и Сивата Вратоврска нешто да гугнат посуштински за Името, за геноцидот што ни е подготвен. Да. Но, за жал, и двете Вратоврски...