Ознака: Мицковски

Коалицијата на власта со АА ја поистоветувам со естрада, нема капацитет...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и оценува дека таа нема...

Мицкоски објави фотографии во униформа: Басните Али нека му ги кажува...

„Басните за 2001-ва година може Али да ги раскажува на Димитар Ковачевски. Првиов се храбри од своите удoбни хациенди од Зајас, додека албанскиот народ,...

Мицкоски бара Врховниот суд да го врати во прв степен предметот...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска порача дека Врховниот суд треба што поскоро да одлучи да го врати во прв степен предметот за случувањата...

Мицковски најави собирање на потписи за референдум, за поништување на договорот...

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го усвои референдумското прашање кое ќе гласи: „Дали сте за напуштање на важноста на Законот за ратификација за Договорот за...

Мицкоски: Од Договорот за добрососедство со Бугарија потекнуваат сите проблеми

Потребно е да се локализира изворот на проблемот што државата го има со Бугарија, а тоа е Договорот за добрососедство, потпишан во 2017 година, вели...

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за...

Ако некој од ВМРО-ДПМНЕ гласа и под овие услови се промени Уставот, тогаш јас ќе си заминам и ќе ја напуштам политиката, изјави денеска...

Ковачевски: Владата го штити идентитетот, не е направено ништо без да...

Сакам да сум кристално јасен: македонскиот јазик е чист во преговарачката рамка и еднаков со другите јазици на ЕУ, без фусноти и ѕвездички, изјави...

Ако Ковачевски каже „не“ за предлогот, ќе се повлечам од барањето...

Дадов свое гледиште на текстот и би извлекол дека ниту за мене лично, ниту за ВМРО-ДПМНЕ овие два документи вакви какви што се прифатливи....

Мицкоски: Не ни треба Европа ако треба да се асимилираме

Денеска Македонија се буди и сите оние кои сакаат со потпис за ден – два од денеска да стават крај на Македонија, тоа нема...

Мицкоски: На лидерска средба главно е прашањето за предвремени парламентарни избори

Подготвен сум за четири дена од денеска да зборуваме за сите отворени прашања како и за определување датум за одржување предвремени парламентарни избори. А...