Ознака: Мицковски

Мицкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми пензиите за 5.000 денари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната дебата на тема „Економски принципи“ која е во рамки на настанот „Важно е! Платформа за иднина“ што...

Онкологија: Обвинувањата од Мицкоски се неосновани и погрешни, не станува збор...

Апсолутно не станува збор за никакво ново откритие или скандал кој беше објавен од страна на Христијан Мицкоски. Наводите и документите кои беа објавени...

Мицкоски: Груевски се наоѓа во тајна комуникација со Владата

Груевски се наоѓа во тајна комуникација со владата, тврди претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг". Мицкоски, како што пренесува...

Заврши посетата на Ескобар, а ставовите за уставнте измени останаа непроменети

Заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, ја заврши посетата на земјава, со порака дека САД ги гледаат...

Ковачевски: На лидерската средба слушнавме дека ВМРО-ДПМНЕ не е против уставните...

Ваков демократски дијалог треба да има на сите нивоа. Добро е што ставот изутрината искажан од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски практично е променет...

СДСМ: Навредите за експертите и професорите само покажуваат дека Мицкоски е...

Етикетите, навредите и омаловажувањата за правните експерти и професорите само ја покажува режимската матрица на Груевски во којашто е заглавен Христијан Мицкоски, велат од...

За Мицкоски, експертите за уставни измени се дел од семејните стебла...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека ништо не очекува од експертската група за уставни измени, но оти ќе очекува одговорност и дека...

По наредба на Мицковски на Тикток се објавуваа недолични видеа за...

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека по директна наредба на Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ се напаѓа неговото семејство, посебно неговите сопруга и малолетна ќерка....

СДСМ: Молк на Мицкоски за одлуката од Стразбур

Христијан Мицкоски молчи за одлуката на Европскиот суд за човекови права во Стразбур, нема доблест да им се извини на граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ изгуби, а...

Коалицијата на власта со АА ја поистоветувам со естрада, нема капацитет...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и оценува дека таа нема...