Ознака: марихуана

Српската полиција открила 12 килограми марихуана во возило што влегло од...

Припадниците на Министерството за внатрешни работи на Србија, Управата за гранична полиција и Полициската управа во Врање откриле и заплениле околу 12,2 килограми растителна...

Албанската полиција лани запленила четири тони марихуана, а уништила над 293...

Албанската полиција во текот на 2023 година запленила четири тони канабис, а уништила 293 илјади стебла марихуана. - Во текот на изминатата година разбиени се...

Премногу животи се уништени поради нашиот неуспешен пристап кон марихуаната, порача...

Американскиот претседател ќе помилува илјадници осудени за поседување марихуана Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе помилува илјадници луѓе осудени за поседување марихуана под федерална јурисдикција, соопшти...

Спречен шверц на 85 килограми марихуана при македонско-грчка полициска акција

Полицијата во координирана акција со колегите од Килкис, Грција, спречила транспорт на 85 килограми марихуана, при што има четворица приведени, додека во Грција е...

По спроведена истрага, откриена „лабораторија“ за производство на марихуана и хашиш...

Јавното обвинителството поведе истрага против 44-годишен скопјанецот од скопската населба Лисиче, кај кој полицијата пронајде 154 стебла канабис и откри „лабораторија“ за производство на...

Откриена лабораторија за марихуана со 289 саксии во Скопје, приведен 42-годишник

Пронајдена е илегална лабораторија за производство на марихуана, разни видови дрога и пиштол, при претреси на полицијата на четири локации во Скопје, при што...

Спречен шверц на марихуана со рибарски чамец преку Охридско Езеро

Припадници на полицискиот комесаријат од албанскиот град Корча спречиле шверц на марихуана со рибарски чамец, од Албанија во Македонија преку Охридското Езеро. Уапсени се четири...

Сузбиена организирана криминална група која вршела продажба на кокаин, амфетамин и...

На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со...

Марихуана вредна 6.000.000 евра запленета во две фабрики во кавадаречко и...

Полицијата заплени голема количина на марихуана од две фабрики за производство на канабис за медицински цели, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Оттаму информираат...

МВР ќе „чешла“ фабрики за масло од канабис по заплената на...

Во патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки пронајдени се четири патни торби со околу 100 килограми висококвалитетна марихуана во вредност од околу 300.000...