Ознака: марихуана

Во Косово запленети 91 килограм марихуана наменети за соседните земји

Косовската полиција конфискува 91 килограм марихуана во акција спроведена синоќа во селото Конушевц, во близина на Подујево, при што уапси едно лице, а ја...

Разбиена криминална група, запленетa марихуана вредна 50.000 евра

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал денеска донело наредба за истрага против три лица за кои постои сомнение дека сториле кривично дело неовластено...

Приведени двајца дилери на Бит Пазар

Полицијата рано утринава привела двајца дилери на подрачјето на Бит Пазар, соопштија од МВР. На 08.01.2022 во 03,30 часот на подрачјето на Бит Пазар од...

Запленети над 100 килограми марихуана во близина на Скопје

Во голема полициска акција МВР вечерва заплени околу 100 килограми марихуана во близина на Скопје. Освен заплената дрога, во акцијата има и преведени лица. Акцијата се...

Малта прва во ЕУ легализира канабис за рекреативна употреба

Малта стана првата земја во ЕУ што допушти употреба, купување и одгледување на канабис за рекреативна употреба. Парламентот на Малта го одобри законот со 36...

Бараа сертификати, пронајдоа дрога

Во акцијата на полициски службеници од Битола, синоќа пронајдоа дрога во угостителски објект, а во друг угостителски објект во координација со овластени лица од други...

Во куќа во Скопје пронајден над еден килограм марихуана

Скопското основно јавно обвинителство донесе наредба за истражна постапка против 28-годишен скопјанец за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. При претрес...

Жител на Свети Николе осомничен за илегално производство на марихуана

Штипското Основно јавно обвинителство ќе почне истражна постапка против жител на Свети Николе за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Имено,...

Претреси во Свети Николе, пронајдена дрога

Полицијата ги приведе A.J.(37), И.Н.(34) и И.Д.(36), поради постоење основано сомнение дека се сторители на кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на...

Пронајдена дрога во штипско, приведени три лица

Во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип вчера привеле три лица од Штип, кај кои била најдена дрога. Кај С.И.(27), К.М.(25)...