Ознака: марихуана

Откриена „фабрика” за марихуана кај албански Берат, запленети 870 килограми

Албанската полиција ја финализираше полициската мега-операција со шифра „Бурa”, при што се запленети 870 килограми марихуана и уапсени 11 лица, јави дописничката на МИА...

Приведен осомничен дилер во Скопје кај кого се пронајдени околу три...

Денеска околу 10.50 часот на булевар „Борис Трајковски” во Скопје е приведен е Ф.В.(22) од Скопје, откако полициски службеници од Единицата за интервентна полиција...

Шпанската полиција запленила рекордни 32 тони канабис

Шпанската полиција денеска соопшти дека запленила 32 тони канабис, посочувајќи дека станува збор за светски рекорд. Вредноста на дрогата на црниот пазар изнесува околу...

Претреси во гевгелиско, пронајдени марихуана и муниција

При претреси во гевгелиско вчера полицијата приведе две лица. Кај едното лице била пронајдена марихуана, а кај другото муниција, соопшти МВР. При претрес на дом...

Откриени 500 стебла марихуана кај дебарското погранично село Спас

Полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Блато, при Регионалниот центар за гранични работи Запад, во месноста Орман, атар на...

Во скопски угостителски објекти МВР приведе 10 лица, кај нив пронајдена...

Ноќеска од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во содејство со Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје...

Импровизирана лабораторија за производство на марихуана откриена во куќа во Гевгелија

Во семејна куќа во Гевгелија е откриена импровизирана лабораторија за производство на марихуана. Притворено е едно лице поради опасност од бегство. Според информациите од обвинителството,...

Фатен осомничен по кого била распишана потерница за шверц на 100...

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска околу 17 часот и 20 минути, на улица „Светозар Пеповски” во Гостивар, со наредба...

Во Косово запленети 91 килограм марихуана наменети за соседните земји

Косовската полиција конфискува 91 килограм марихуана во акција спроведена синоќа во селото Конушевц, во близина на Подујево, при што уапси едно лице, а ја...

Разбиена криминална група, запленетa марихуана вредна 50.000 евра

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал денеска донело наредба за истрага против три лица за кои постои сомнение дека сториле кривично дело неовластено...