Ознака: Драчево

Кино на трева вечерва на две локации

Вечерва, со почеток од 20 часот во населбите Драчево и Ченто во рамки на настанот „Кино на трева“ ќе се одржат бесплатни филмски проекции. Во...

Заскитан куршум заврши во сервис за миење автомобили во Драчево

Во скопската полиција вчера околу 16 часот било пријавено дека во авто-перална на подрачјето на Драчево, сопственост на Ј.Т. (36), бил забележан заскитан куршум. Полицајци...

Почна да се гради булеварот до Драчево

Град Скопје денеска ги почна проширувањето и реконструкцијата на булеварот Борис Трајковски, на потегот од крстосницата во Пинтија до мостот на Маркова Река пред...

Се расчистува дива депонија во Драчево

Градот Скопје во соработка со Општина Кисела Вода денеска почна акција за расчистување голема дива депонија во Драчево. - Во општината Кисела Вода, во населеното...

Нападнат маж пред локал во Драчево

Четириесет и осумгодишен маж е приведен поради напад пред угостителски објект во Драчево. - На 21.02.2021 во 14.30 часот на подрачјето на Драчево, полициски службеници...

Тинејџер нападнат со нож во парк во Драчево

Седумнаесетгодишно момче било прободено со нож во парк во Драчево. Според информациите на МВР, вчера С.Ѓ.(28) од Скопје пријавил дека околу 23.40 часот во парк...

218 санкционирани возачи во Драчево

Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Драчево изречени се вкупно 218 санкции, меѓу кои...

Шимиќ: Во тек е изградба на нова градинка во Драчево

Општина Кисела Вода предводена од градоначалникот Филип Темелковски заедно со Советот на општината каде мнозинството е од редовите на СДСМ и коалицијата континуирано работат...

Во Драчево привршува изградбата на детско игралиште

Општина Кисела Вода продолжува да ги подобрува условите за детска игра и забава на својата територија. Во населбата Драчево, во паркот „Бранители“ привршуваат работните...

Зелена оаза за првачињата од ОУ „Св. Климент Охридски“ во Драчево

Основното училиште „Св. Климент Охридски“ од Драчево, во близината на Скопје, има долга традиција на негување зелен и расцветан училиштен двор, со што и...