Ознака: Драчево

Кисела Вода реконструира четири улици во населбата Драчево

Започна реконструкција на улиците Гутенбергова, Волтерова, Марија Кири и Ѓорѓи Војтех во населбата Драчево. Градежните активности опфаќаат реконструктивни зафати на површина од околу 2.500 квадратни...

На Пеленица, Драчево, има околу 40.000 тони контаминирана почва со линдан

Истражувања покажуваат дека на месноста Пеленица, Драчево, фрлени се одредени количини на опасен отпад од линдан и како резултат на тоа на локацијата има...

Четири девојки однесени во болница откако автомобил излетал од патот кај...

Четири девојки на возраст од 18 до 20 години биле во автомобилот што вчера излета од патот кај Драчево. Како што објави МВР, несреќата се...

Дисциплинска за лекарите што пуштале прегласна музика во поликлиниката во Драчево

Новиот директор на Здравствениот дом – Скопје, Вулнет Селими, најави санкции поради пуштање прегласна музика во поликлиниката во Драчево. „По објавувањето видеоснимка од внатрешноста на...

Петмина повредени во сообраќајка во Драчево

На 08.10.2022 во 13.45 часот било пријавено дека во Скопје, на локалниот пат Драчево– с.Долно Количани, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“,...

Почна реконструкцијата на улицата Славка Динкова во Драчево

Почна реконструкцијата на улицата Славка Динкова во Драчево. Градежните активности ќе опфатат изведба на атмосферска канализација и целосна реконструкција на коловозот и на тротоарите,...

Санирана дупката кај мостот во Драчево

Дупката кај мостот во Драчево за која информираше директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов е санирана. Од Јавното Претпријатие „Улици и патишта“ соопштија дека санирањето било...

Оштетени автобуска, штаб и контејнери во Драчево

Полицијата уапсила 25-годишен скопјанец кој вчера со спреј оштетил повеќе објекти во Драчево. Полицијата го затекнала како вандализирал дел од објектите и на нив испишувал...

Кино на трева вечерва на две локации

Вечерва, со почеток од 20 часот во населбите Драчево и Ченто во рамки на настанот „Кино на трева“ ќе се одржат бесплатни филмски проекции. Во...

Заскитан куршум заврши во сервис за миење автомобили во Драчево

Во скопската полиција вчера околу 16 часот било пријавено дека во авто-перална на подрачјето на Драчево, сопственост на Ј.Т. (36), бил забележан заскитан куршум. Полицајци...