Ознака: Драчево

Се запали автомобил во движење во Драчево

Околу 20 часот на улицата „Живко Фирфов“ во скопската населба Драчево, се запали автомобил „Пунто“ во движење. Како што изјави возачот пожарот избил ненадејно...

Ќе се гради детска градинка во Драчево

Во скопската населба Драчево ќе се гради нова детска градинка. Објектот ќе се простира на површина од 600 квадратни метри и ќе има подрум,...

Се асфалтира улицата Бранко Заревски во Драчево

Општината Кисела Вода ги започна градежните активности за асфалтирање на улицата Бранко Заревски во населбата Драчево. Градежните екипи се веќе на терен и започнаа...

Пронајден е малиот Михаил, родителите се заблагодаруваат

Пронајден е малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево, за кој утрово неговата мајка на социјалните мрежи бараше помош да се пронајде, откако не се...

Утрово исчезна дете од Драчево – неговата мајка со апел за...

Утрово исчезна малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево кој тргнал на училиште, но не стигнал до својата училница. Тој е ученик во трето одделение...

Патот Драчево-Лисиче затворен поради асфалтирање

Од утре патот од Драчево кај пругата до селото Лисиче ќе биде затворен една недела поради асфалтирање, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци...

Пронајдена дрога во домот на драчевец

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,...

Петмина загинати во сообраќајна несреќа кај Драчево

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која ноќеска се случила во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје. Три лица...

(Фотовест) На улицата да ѝ се врати старото име

Неизмерно се среќни жителите на скопската населба Драчево што по повеќе децении се прави комплетна реконструкција на улицата Антон Димитров или како што повеќето...

Се реконструира регионалниот пат Јурумлери – Драчево

Реконструкцијата на регионалниот пат Јурумлери - Драчево, кој поминува низ Долно Лисиче, е во полн ек. Од општината Аеродром соопштуваат дека со реализација на...